Sámedikki áirasat 2009-2013

Sámedikki áirasat 6. Sámedikkis, áigodagas 2009-2013.

Plenum 2009-2013.jpg
FOTO | Plenum 2009-2013

Ođas | Almmuhuvvon

Válgabiire 1 – Nuorta

1. mandáhta Marianne Balto, DnA, sámediggeáirras 1.3.2010 rádjai, go sámediggeráđđi guđii dievasčoahkkima, sámediggeráđi lahttu

2. mandáhta Gunn-Britt Retter, NSR/SáB

3. mandáhta Knut Inge Store, DnA

4. mandáhta Trond Are Anti, NSR/SáB

5. mandáhta Ragnhild M. Aslaksen, DnA

6. mandáhta Hans J. Eriksen, Frp

Mariann Wollmann Magga, áirras 2010-2013

Válgabiire 2 - Ávjovárri

1. mandáhta Láilá Susanne Vars, Árja, sámediggeáirras 1.3.2010 rádjai, go sámediggeráđđi guđii dievasčoahkkima, sámediggevárrepresideanta

2. mandáhta Aili Keskitalo, NSR

3. mandáhta Egil Olli, DnA, sámediggeáirras 1.3.2010 rádjai, go sámediggeráđđi guđii dievasčoahkkima, sámediggepresideanta

4. mandáhta Per A. Bæhr, Johttisápmelaččaid listu

5. mandáhta Olaf Eliassen, Árja

6. mandáhta Mathis Nilsen Eira, NSR

7. mandáhta Anne Helene Saari, DnA

8. mandáhta Anders Somby jr., Johttisápmelaččaid listu

9. mandáhta Knut Roger Hanssen, H

Ronny Wilhelmsen, DnA, áirras 2010-2013

Alf Isaksen, Árja, áirras 2010-2013

Válgabiire 3 - Davvi

1. mandáhta Hilde Anita Nyvoll, DnA, válgalávdegotti jođiheaddji

2. mandáhta Arthur Johan Tørfoss, Frp

3. mandáhta Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket, ealáhus- ja kulturlávdegotti jođiheaddji 

4. mandáhta Silje Karine Muotka, NSR, bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegotti jođiheaddji

5. mandáhta Skjalg Asbjørn Jensen, DnA

6. mandáhta Odd Iver Sara, Árja

Válgabiire 4 - Gáisi

1. mandáhta Geir Tommy Pedersen, NSR

2. mandáhta Willy Ørnebakk, DnA

3. mandáhta Randi Skum, NSR, bearráigeahččanlávdegotti jođiheaddji

4. mandáhta Margit Eli Anti Oskal, DnA

5. mandáhta Aud Helene Mathinsen, Frp

6. mandáhta Rolf Johansen, NSR

Válgabiire 5 - Viestarmera válggabijrra

1. mandáhta Ann-Mari Thomassen, NSR

2. mandáhta Vibeke Larsen, DnA, sámediggeáirras 1.3.2010 rádjai, go sámediggeráđđi guđii dievasčoahkkima, sámediggeráđi lahttu

3. mandáhta Miriam Anna Stina Paulsen, NSR

4. mandáhta Åge Nordkild, NSR

5. mandáhta Geir Johnsen, DnA

Inga Lill Sundset, áirras 2010-2013

Válgabiire 6 - Åarjel-Saepmie veeljemegievlie

1. mandáhta Jarle Jonassen, NSR, čoahkkinjođihangotti jođiheaddji

2. mandáhta Sten Erling Jønsson, DnA

3. mandáhta Ellinor Marita Jåma, ÅaSG, sámediggeáirras 1.3.2010 rádjai, go sámediggeráđđi guđii dievasčoahkkima, sámediggeráđi lahttu

Ida Marie Bransfjell, áirras 2010-2013

Válgabiire 7 - Lulli-Norga

1. mandáhta Jørn Are Gaski, DnA

2. mandáhta Kirsti Guvsám, NSR

3. mandáhta Marie Therese Nordsletta Aslaksen, Samer bosatt i Sør-Norge, doarjjastivrra jođiheaddji

4. mandáhta Heidi Persdatter Greiner Haaker, DnA

Gávdnet go dan maid ohcet?

Hva lette du etter? Din tilbakemelding hjelper oss ålage bedre nettsider.

Takk for din tilbakemelding!